„Ostrowiecki Zlot Partyzancki” w Jeziórku – największe tego typu wydarzenie w powiecie ostrowieckim – odbędzie się już za miesiąc!
Tym samym tradycja dorocznego wydarzenia patriotyczno-rekreacyjnego, współtworzonego między innymi przez Młodzież Mundurową, zostanie podtrzymana, z równoczesnym wprowadzeniem akcentów ubogacających formułę „OZP”. Czwarta już edycja „OZP” odbędzie się w dniu 6. czerwca (sobota) o godzinie 11:00. Spotkanie patriotyczne w Jeziórku skupia się wokół pamięci o ostrowieckiej placówce konspiracyjnej AK, z jednoczesnym uhonorowaniem walki partyzanckiej toczonej w całym Obwodzie Opatów Armii Krajowej. Wierność tej tradycji świadczy o trwałym i wyjątkowym charakterze „OZP”. Warto jednak wspomnieć o najistotniejszych faktach, które wyróżnią tegoroczną edycję na tle poprzednich lat:
1. OBECNOŚĆ IV „OZP” W KALENDARIUM WYDARZEŃ POWIATU OSTROWIECKIEGO (
LINK)
2. ODSŁONIĘCIE TABLICY INFORMACYJNEJ, poświęconej działalności niepodległościowej prowadzonej po dachem leśniczówki Jeziórko, jak również dokonaniom oddziału „Krze IX”
3. POSZERZONA GAMA ATRAKCJI TOWARZYSZĄCYCH (w tym obecność rekonstruktorów historycznych)
4. WŚRÓD UCZESTNIKÓW „OZP” PRZYWITAMY NOWĄ SZKOŁĘ, a dokładnie kadetów klasy mundurowej jednej ze szkół średnich w regionie.
5. REKORDOWA LICZBA PODMIOTÓW ZAANGAŻOWANYCH, w tym zaszczytne i strategiczne Patronaty nad wydarzeniem!
Intensywne przygotowania trwają…
Kolejne, szczegółowe informacje, już niebawem!